RSS
środa, 13 lutego 2019

Porządki po Świętach zrobione, wystrój w domach i mieszkaniach powrócił do codzienności. Chyba, że ktoś urządza imprezę karnawałową, to ma urozmaicenie. Za zimno na odświeżanie mieszkań i na prace ogrodowe. W ramach wolnej chwili zrobiłam więc porządek na blogu. Porządek z linkami spamującymi w komentarzach, których sporo się nazbierało. Nie chciałabym blokować komentarzy i publikować ich po przeczytaniu, ale jak tak dalej pójdzie, będę musiała.

A jak już jestem taka stanowcza i zdecydowana, to w wolnej chwili będę musiała jeszcze przejść się na pocztę złożyć skargę. To co się u nas ostatnio dzieje przechodzi wszelkie granice. W skrzynce lądują listy wysyłane za potwierdzeniem odbioru (z oderwaną karteczką potwierdzenia, nie wiadomo przez kogo podpisaną, o ile w ogóle, ale z kompletem naklejek), inne nie dochodzą. Dzisiaj dzwoniąc do sądu dowiedziałam się, że wrócił nieodebrany przeze mnie list. Dwa razy awizowany... Szkoda tylko, że ja żadnego awiza nie dostałam (ale skutek prawny nastąpił), a w ogóle w czasie, gdy był awizowany byłam w domu... Aż strach pomyśleć co do mnie mogło nie dotrzeć, ale niby dotarło...

Wy też macie takie problemy z Pocztą Polską?

14:02, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 listopada 2018

Koniec listopada to czas, kiedy jestem zasypywana, poza "standardowymi" mailami i sms-ami, także informacjami o Black Friday. U nas Black Friday wygląda coraz dziwniej, np. dziś, czyli w środę dostałam maila z promocją z okazji blacka, ale tylko dziś, do końca dnia... To Friday czy Wednesday? Coraz więcej sklepów ściąga też klientów wcześniejszym ujawnianiem cen obniżonych produktów, przy czym często wygląda to na jakąś zmowę cenową, bo identyczne (lub niemal identyczne) są ceny wyjściowe i promocyjne.

Tak czy inaczej koniec listopada to początek czasu wietrzenia portfeli, bo wkrótce mikołajki, a w perspektywie święta, więc zapewne w tym i w następnym miesiącu o oszczędzaniu mogę zapomnieć. Jak co roku, mimo solennych obietnic - i to dawanych sobie - wydam zapewne za dużo, a w każdym bądź razie więcej niż sobie obiecywałam. Życie - jakby powiedział klasyk ;)

13:46, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 sierpnia 2018

Po tegorocznej suszy pewnie wiele osób czeka na deszcz. Ja - z jednej strony - także, a z drugiej trochę się tego deszczu obawiam, bo pogoda od kilku lat lubi przesadzać i może być tak, że jak już te deszcze przyjdą, to zamienią się w kilkumiesięczną porę deszczową. A tego bym jednak nie chciała.

Cieszmy się więc umiarkowanym latem, ostatnimi dniami wakacji i pysznymi, świeżymi owocami i warzywami oraz przetworami z nich :)

Tagi: deszcz
16:11, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Komentarze (4) »
czwartek, 26 kwietnia 2018

Wszystko kwitnie. Nowe drzewka posadziłam, kwiaty też. Większość warzyw czeka aż minie 3 ogrodników. Zatem póki co sielanka. Można siedzieć i delektować się zielenią :)

A jak u Was?

Tagi: kwitnienie
14:23, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Komentarze (3) »
piątek, 13 kwietnia 2018

Już przed świętami rozpoczęło się wiosenne krzątanie - sprzątanie w domach i na ogrodach. U większości osób było jednak znacznie "okrojone", bo pogoda nie sprzyjała. Teraz przechodząc koło ogródków słychać przycinanie żywopłotów, krzewów i drzew (choć dla nich to akurat nie najlepszy moment). Słychać odgłosy szlifowania drewnianych płotków, altanek i mebli ogrodowych, przygotowywanych pod bejcowanie czy też olejowanie. Widać ludzi przekopujących ogródki, wyrównujących trawniki. Na roślinach pojawiają się młode listki, drzewa kwitną i słodko pachną. Trawa nabiera w końcu odpowiedniej barwy. Cóż zrobić. Trzeba i u siebie się za to zabrać. Jeśli pogoda pozwoli, na jutro planuję wyszorowanie tarasu i pociągnięcie go olejem, a także zakonserwowanie drewnianych przegródek. Chcę też dosadzić trochę kwiatów. Z roślinami jadalnymi - pomidorami, ogórkami, kabaczkami i dyniami, które zwykle sadzę, poczekam do "trzech ogrodników", a właściwie na to, aż sobie pójdą. Świeżą pietruszkę i szczypiorek już mam. Jak co roku ścigają się z najwcześniejszymi wiosennymi kwiatami :)

I znów będzie można wypić kawkę na tarasie delektując się nie tylko jej smakiem, ale także świeżym powietrzem i piękną pogodą :) Ech, na czas wiosna - jesień mogłabym pracę przenieść na zewnątrz :)

środa, 21 lutego 2018

Po raz kolejny z potrzeby, choć przez przypadek, znalazłam nowe zastosowanie dla niepotrzebnego przedmiotu. Kiedyś, przy okazji remontu kupiłam taki stojak budowlany (kozła roboczego - jak kto woli). Niewiele używałam go w czasie pracy, bo jakoś tak nieporęcznie mi było. Później stojak wylądował w składziku. W zeszłym miesiącu robiłam tam porządki, sprawdzając ile mam listewek i desek, bo chciałam zrobić stojak na ubrania. Wyciągnęłam go i doznałam olśnienia, że takiego czegoś właśnie szukałam do odwieszenia tak "na chwilę" ciuchów. Wyczyściłam go papierem ściernym, pomalowałam lakierobejcą i voila: nadałam stojakowi drugie życie ;)

15:23, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 08 stycznia 2018

Zwykle lubiłam okres poświąteczny jako taki rozleniwiający, cieplutki, domowy. Wbrew trendom panującym w sklepach, nadal słucham kolęd i innych świątecznych utworów. Dotychczas włączałam je wieczorami, przy zapalonych świecach i choince wczuwając się w ten świąteczny klimat. W tym roku - zapewne pod wpływem nowo poznanych dziewczyn, bo wiadomo "z kim przystajesz takim się stajesz" - dopadł mnie noworoczny power. Dziewczyny, poznane na jednym z babskich wieczorów, uwielbiają aktywnie spędzać czas. Jak nie na siłowni, to na basenie, jak nie na basenie to w klubie, jak nie w klubie to na wycieczce rowerowej, albo pieszej. Przyłączyłam się do towarzystwa i jakoś mi lepiej na duszy. Chyba tego mi było trzeba. W zeszłym tygodniu był ciepły, przyjemny weekend. Zrobiłyśmy ponad 40 km na rowerach. Przyszły zapowiada się na chłodniejszy i już dostaję sms-y, że jedziemy w góry... Nie wiemy jeszcze tylko czy na narty czy połazić :) Ech, wszystkim życzę takich psiapsółek :)

16:08, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 listopada 2017

Nawiązując do poprzedniego postu - kopczyki dla róż zrobiłam. Inne rośliny zabezpieczyłam w miarę ich potrzeb. Zgrabiłam też resztki liści i ostatni raz skosiłam trawnik, a zatem ogród mam przygotowany na sezon zimowy :)

Jeśli chodzi tematykę bloga, czyli rozwiązania "dla domu", to przypominam o przeglądach, tym którzy jeszcze ich nie zrobili. Warto skonsultować z kominiarzem stan przewodów kominowych i zrobić przeglądy piecyków. Warto też zainwestować w czujniki czadu. To niewielki koszt biorąc pod uwagę inwestycję w bezpieczeństwo rodziny. No i oczywiście wietrzyć pomieszczenia - dla komfortu i świeższego powietrza (jeśli akurat w okolicy nie ma smogu), ale też aby zapobiec powstawaniu pleśni.

Późna jesień to czas, w którym zaczynamy rozglądać się za prezentami świątecznymi. Ja w tym roku zaczęłam od siebie i sprawiłam sobie nowego kompa :) Korzystając zresztą z wyprzedaży tegorocznych modeli. Żeby było jeszcze taniej, zamierzam stary sprzedać. Zresztą jest jeszcze w zbyt dobrym stanie, żeby zasilić ekośmieci, z którymi i tak mamy problem (tak globalnie). Zastanawiam się tylko jak by tu skutecznie wyczyścić dysk, żeby był nie do odtworzenia. Co prawda żadnych państwowych tajemnic na nim nie miałam, ale i tak nie chcę, aby jakiś amator hobbysta odtworzył moje prywatne zdjęcia czy dokumenty. Słyszałam, że jest coś takiego jak demagnetyzacja dysków, ale przypuszczam, że to sposób zniszczenia dysku, tak żeby nie można było go odczytać, ale przy okazji, nie można już z niego korzystać. A że dysk jest jeszcze dobry, więc może się przydać... W zasadzie, na dobrą sprawę lepiej by go było sobie zostawić... Chyba muszę pogadać z kimś bardziej biegłym w obsłudze kompa, bo moja wiedza raczej ogranicza się do spokojnego użytkowania, ewentualnie zainstalowania czegoś od czasu do czasu. A to trochę za mało w tym przypadku.

A teraz pomału trzeba się rozglądać za prezentami dla innych, szczególnie jeśli mają być zamawiane w sieci. Bo pomału zbliżamy się do czasu dłuższego dostarczania przesyłek przez pocztę i "zakorkowanych" paczkomatów... Wkraczamy w okres przedświąteczny. Co widać i słychać także w sklepach...

10:08, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 listopada 2017

Dawno nic nie pisałam, ale tym razem także nie zostawię żadnego dłuższego artykułu w blogowej tematyce. Po prostu padła mi komórka, a muszę gdzieś zanotować, żeby zrobić kopczyki dla róż :) Bo pewnie lada dzień, a właściwie lada noc, przydarzą się przymrozki...

A tymczasem u nas zimno, ciemno, pochmurno i mokro. Za to zapewne w galeriach będzie dziś tłoczno, gwarno i jasno. Bo oto przed jednym wolnym dniem należy zrobić zapasy jak na epokę lodowcową ;) A poza tym już się pojawiły świąteczne dekoracje i muzyka... Cóż, zagapiłam się wczoraj z zakupami, więc dziś przyłączę się do tego tłumku :) Może zainwestuję także w jakiś "poprawiacz humoru" :) Znaczy w jakieś buty albo ciuchy...

15:35, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 września 2017

W sumie jesień to bardzo ciekawy czas. Lubią go miłośnicy grzybobrania, robienia nalewek, powideł i innych przetworów, amatorzy świeżych warzyw i wielu owoców, pstrykania ciekawych fotek kolorowych drzew, zwolennicy ciepłej ale nie upalnej pogody, wielbiciele sezonu "niskiego" w turystyce i wiele innych osób.

No, może nie jest to ulubiony czas dla osób, które nie znoszą grabić liści, ale już dla blogerek lubiących robić focie w stertach liści - tak. Jak widać w każdej sytuacji można znaleźć jakieś plusy.

Ja w każdym bądź razie lubię jesień. Jeszcze wczoraj napisałabym: uwielbiam, ale wszedłszy wczoraj wieczorem w chmurę dymu z jakiegoś śmierdzącego ogniska nabrałam dystansu...

Ludzie!!! Śmieci się wyrzuca, a nie pali. I tak za to płacicie!!! Nie musicie "uszczęśliwiać" sąsiadów i przechodniów smrodem dymu.

Tagi: jesień
18:44, ciekawerozwiazaniadladomu
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi